Vývoj poznávání, citového a sociálního života v dětském věku má genetické a neurobiologické pozadí. Ovlivňuje ho zevní prostředí počínaje čtyřiceti nitroděložními týdny. Vzájemné vztahy genů, mozku s prostředí popisuje bio-psycho-sociální model. Poznávací funkce, emotivita a sociální adaptace se vyvíjejí mimořádně rychle.
Nejmenší děti, které ještě nemluví, vědí daleko víc, než si umíme představit. Tří až čtyřměsíční děti jsou s to tvořit pojmové kategorie. Pětiměsíční děti rozlišují mezi fyzikálně možnou a nemožnou událostí. Vývoj emotivity lze sledovat od narození.V prvních týdnech života lze rozlišit jednoduchou empatii. Mezi 36–42. měsícem je vyzrálá teorie mysli neboli mentalizace. U dětí, které ještě nemluví, lze prokázat prvky morálního rozhodování.
Pro emoční a sociální vývoj je klíčový styl vazby k matce, nejčastějšímu poskytovateli primární péče. Rozlišuje se bezpečný, vyhýbavý, úzkostný a desorganizovaný styl. Jsou rozlišitelné jednoduchým experimentem. Poznáte je ve škole. Ovlivňují celoživotně.
Pohodlně se usaďte, naslouchejte a nebojte se ptát.
| Součástí kurzu jsou kvalitní studijní a podpůrné materiály. U prezenčních kurzů je samozřejmostí bohaté občerstvení. Po absolvování kurzu Vám vystavíme osvědčení. Nejčastější dotazy ke kurzům |